Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. 10 zajímavostí o kočce domácí!
31.03.2023

10 zajímavostí o kočce domácí!

 1. Kočky jsou velmi nezávislé

Kočky jsou nezávislé zvířata a rády si udržují své soukromí. Proto jsou často považovány za zvířata s nižší potřebou pozornosti než psi.

 1. Kočky mají velmi dobrý sluch a zrak

Kočky mají velmi dobrý sluch a zrak, což jim umožňuje být skvělými lovkyněmi. Dokážou zjistit i ty nejjemnější zvuky a vidět v téměř úplné tmě.

 1. Kočky jsou velmi čistotné

Kočky jsou velmi čistotné zvířata a rády si udržují svou srst čistou. Pravidelně se olizují a pečují o své tělo.

 1. Kočky jsou skvělí lovci

Kočky jsou vynikající lovci a jsou schopny ulovit i zvířata větší než jsou samy. Dokážou být velmi rychlé a zručné.

 1. Kočky mají vlastní komunikační systém

Kočky mají svůj vlastní komunikační systém, který využívají k dorozumívání s ostatními kočkami i s lidmi. Mezi nejznámější způsoby komunikace patří mňoukání, vrčení, kňučení a mrkání.

 1. Kočky mají velmi rychlý metabolismus

Kočky mají velmi rychlý metabolismus a jsou schopny přeměnit potravu na energii velmi rychle. Proto mohou být velmi aktivní i během krátkých období.

 1. Kočky jsou velmi flexibilní

Kočky jsou velmi flexibilní zvířata a jsou schopny se vejít do neuvěřitelně malých prostor. Díky svému obratnému tělu mohou překonávat překážky, které by jiná zvířata nemohla.

 1. Kočky mají vrozené lovecké instinkty

Kočky mají vrozené lovecké instinkty, což znamená, že jsou náchylné k chování spojeném s lovením. Proto rády honí předměty, jako jsou například laserová ukazovátka.

 1. Kočky mohou být velmi citlivé na změny prostředí

Kočky mohou být velmi citlivé na změny prostředí, jako jsou například změny v jídelníčku, úprava prostředí v domě nebo změny v rutině. Proto mohou být náchylné a mohou trpět úzkostí, když jsou vystaveny těmto změnám. Proto je důležité postupovat opatrně a pomalu, když se snažíte zavést jakékoli změny, aby se kočka mohla postupně přizpůsobit novým podmínkám. Změny by měly být prováděny pozvolna a doprovázeny pozorností a láskou, aby kočka nebyla vystavena stresu a aby se cítila bezpečně a šťastně.

 
 1. Kočky mají výjimečnou schopnost se uklidnit

Kočky mají výjimečnou schopnost se uklidnit a uvolnit se, což je jedna z důvodů, proč jsou často považovány za zvířata, která dokážou ulevit od stresu. Rády si odpočinou a relaxují v různých polohách, což může být pro člověka velmi uklidňující.

Patříš mezi milovníky koček? Pak určitě navštiv naše speciální kočičí oddělení, kde je velký výběr dárečků s kočičími motivy. https://www.talismanek.cz/Kocici-oddeleni-c33_0_1.htm

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz